Haber

Adana’da trafik ışıklarına silahlı saldırıyla ilgili dava açıldı

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde bir kişinin trafik ışıklarında silahlı saldırı sonucu öldürülmesiyle ilgili 2’si tutuklu, 3’ü firari 5 sanık hakkında dava açıldı.

Tellidere İlçesi’nde 15 Ocak’ta İbrahim Atıcı’yı (22) ticari takside trafik ışıklarında silahla vurarak öldürme suçundan 1 Haziran’da tutuklanan DUM ve UY ile firari sanıklar MD, ADA ve H.İ.K. tutuklama emri vardı. Savcılığın yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, olay günü mağdur İbrahim Atıcı’nın imam nikahlı eşi NE ile birlikte kentte bir parti mekanına geldiği ve mağdurun hesabında bir paylaşım yaptığı belirtildi. parti yerinde olmakla ilgili sosyal medya hesabı.

İddiaya göre, mağdurun yaptığı sosyal medya paylaşımının ardından sanık DUM, ADA ve MD’nin bir evde buluşarak eylemi planladığı, ardından mağdurun eşi ve bir arkadaşıyla birlikte mekandan ayrılarak taksiye bindiği, sanıklar DUM, HIK ve UY, maktul ise Tellidere İlçesi’nde trafik ışıklarında beklerken, DUM, HİK adlı UY ve UY’nin vurulduğu İbrahim Atıcı ile Atıcı’nın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Sanıkların fikir ve eylemlerle işbirliği içinde hareket ettiklerinin belirtildiği iddianamede, DUM, HİK ve UY’ye “kasten öldürme” suçundan ömür boyu, “ruhsatsız silah taşıma” suçundan ise 3’er yıla kadar hapis cezası verildi. sanıklar ADA ve MD’nin “kasten cinayete azmettirme” suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi.

Sanıkların duruşmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu