Yaşam

AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Hulki Cevizoğlu kimdir? Hulki Cevizoğlu’nun Eğitimi ve Kariyeri

Gazeteci, yazar ve televizyon programcısı olarak tanınan ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun hayatı merak ediliyor. Aslen Giresunlu olan Mustafa Hulki Cevizoğlu, Ceviz Kabuğu adlı programıyla tanınmaktadır ve bu programda birçok ödül almıştır. Peki Mustafa Hulki Cevizoğlu kimdir, nerelidir? Mustafa Hulki Cevizoğlu kaç yaşında, eğitim durumu nedir?

İşte Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun hayatı merak edilenler…

Mustafa Hulki Cevizoğlu kimdir?

1 Mayıs 1958 Giresun doğumlu Mustafa Hulki Cevizoğlu gazeteci, yazar ve televizyon programcısıdır. Kökeni Giresun’un Tirebolu ilçesine dayanan Mustafa Hulki Cevizoğlu, kendisi ile özdeşleşen Ceviz Kabuğu programı ile tanındı ve çok sayıda ödüle layık görüldü.

Mustafa Hulki Cevizoğlu, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olarak aday gösterildi.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Eğitimi

1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra İşletme alanında yüksek lisansını tamamlayan Mustafa Hulki Cevizoğlu, 2019 yılında Maltepe Üniversitesi Sosyoloji bölümünde doktorasını tamamlamıştır.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Kariyeri

Meslek hayatına 1981 yılında başlayan Mustafa Hulki Cevizoğlu, 8 yıl Hürriyet’te çalıştı. 1994 yılında Ceviz Kabuğu programına başladı. Yeniçağ gazetesinde köşe yazarlığı yapan Cevizoğlu, Başkent Üniversitesi’nde de dersler verdi.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Siyasi Kariyeri

2007 seçimlerinde Ankara 1. Bölge’den aday olan Cevizoğlu seçilemedi. 2009 yılında Demokratik Sol Halk Partisi’nin (DSHP) Kurucu Genel Başkanı oldu, ancak görevini yalnızca 39 gün sürdürdü.

2011 seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden bağımsız aday oldu. Haziran 2015 seçimlerinde Vatan Partisi’nden İzmir 1. Bölge’den aday olan Cevizoğlu, Mayıs 2023 genel seçimlerinde AK Parti İstanbul 1. Bölge’den milletvekili adayı oldu.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Özel Hayatı

Hulki Cevizoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

haberkarsiyaka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu