Haber

Akçaabat Sahil Parkı’nda Tadilat Çalışmaları Tamamlandı

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, ilçenin en hareketli noktalarından biri olan sahil parkında başlattıkları ilk etap çalışmasının tamamlandığını, ikinci etap çalışmalarına başlayacaklarını belirtti.

Ekim, yaptığı yazılı açıklamada, sahil parkının Akçaabat’ta yaşayanların denizle buluşma noktası olduğunu, uzun yıllardır kullanımda olan parkın 11 hektarlık alanının yenilendiğini belirtti.

Sulama, elektrik ve kanalizasyon hatlarının yenilendiğine değinen Ekim, “Aydınlatma ve güvenlik kamera sistemleri kuruldu. Sahilin dört mevsim canlı kalmasına büyük katkı sağlayacak doğalgaz hattı yapıldı. Sert zeminler. Uygun yerlere plaja uyumlu modern tuvaletler ve mescitler yerleştirildi. Mevcut amfitiyatro alanı yeniden inşa edildi.” “Herkesin uğrak noktası olan Akçaabat plajının havuz alanına kuru havuz yapıldı.” Bu kelimeyi kullandı.

Ekim, çocuk parklarının tadilatının yanı sıra yeşillendirme ve çevre düzenleme çalışmalarının da yürütüldüğüne dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Deniz kenarında seyir terasları oluşturuldu. Olta balıkçılığı yapanlar için alanlar oluşturuldu. Yöresel el sanatları eserlerinin satıldığı sanat sokağı yapıldı. Akçaabat’ımıza yakışır yürüyüş ve bisiklet yolları yapıldı. Düzenlemeyle oluşturulan aktivite alanında Havuz alanında yapılan büyük etkinliklerin yanı sıra butikler ve “Bölgesel sanat etkinlikleri için şehrimize yeni bir mekan kazandırdık. Etaplar halinde devam eden çalışmalar sonucunda, yeşil ile mavinin buluşma noktası olan sahil parkında, mimariye zarar vermeden, ihtiyaçlara cevap verecek şekilde, dokuya uygun, konsepte uygun kafeteryalar inşa edilecek. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu