Ekonomi

Bitcoin Uzun Bir Aradan Sonra 50 Bin Dolar Bandını Aştı

Kripto para dünyasının zirvesinde yer alan Bitcoin 50 bin doları aştı. Haftanın ilk gününde 49 bin dolara yaklaşan Bitcoin, gün içinde 50 bin dolar sınırını aşarak son zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. İbre tekrar yeşile döndü.

Spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına ilgi devam ederken, kripto para birimi Bitcoin fiyatı Aralık 2021’den bu yana ilk kez 50.000 doların üzerine çıktı. Coinmarketcap analiz şirketinin verilerine göre küresel kripto para piyasasının değeri son 24 saatte %2,3 artarak 1 trilyon 850 milyar doları aştı.

Bitcoin Aralık 2021’den bu yana en yüksek fiyatına ulaştı

Bitcoin Aralık 2021’den bu yana en yüksek fiyatına ulaştı

Büyük merkez bankalarının faiz oranlarını düşürmeye başlayacağı ve daha destekleyici para politikalarına yöneleceği beklentileri de Bitcoin’in yükselişini destekliyor. 50.195 dolardan işlem gören ve Aralık 2021’den bu yana en yüksek fiyatına ulaşan Bitcoin, haftalık kârını %17,4 oranında aştı. Ekim 2023’ten bu yana %80’den fazla artış gösterdi.

Analistler, nisan ayında gerçekleşecek olan yarılanma süreci nedeniyle kripto para birimi fiyatındaki yükseliş ivmesinin devam edebileceğine ve yeni Bitcoin arzını azaltacağına dikkat çekiyor. Bitcoin fiyatındaki artışın bir başka nedeni olarak Çin’de para politikasının gevşetilmesi de gösteriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu