Yaşam

Borusan Sanat’ta Bu Hafta

Borusan Sanat, hazırladığı keyifli konser programıyla Aralık ayını coşkuyla karşılıyor! Borusan Müzik Konutu, heyecan verici repertuvarlarıyla 2 Aralık Cuma günü saat 21.00’de Esra Berkman ile Lilian Tonella Tüzün ikilisini ve 3 Aralık Cumartesi günü saat 21.00’de Rembrandt Trio’yu ağırlarken 10 Aralık Cumartesi günü saat 21.00’de ise 34. Nova Muzak serisi kapsamında Giant Swan’i konuk edecek. BİFO ise 8 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de gerçekleşecek konserinde Sascha Goetzel idaresinde başarılı viyolonselci Gautier Capuçon’a eşlik edecek.

Aralık ayına Borusan Müzik Evi’nden coşkulu bir merhaba!

Çağdaş teknikleriyle Kanun Piyano İkilisi, Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor

Esra Berkman ve Lilian Tonella Tüzün ikilisinin yeni albümü “New Music for Kanun and Piano”, Borusan Müzik Evi’nde müzikseverlerle buluşuyor. Yüzyıllar evvel farklı kıtalarda doğan ve kendi müzik dünyalarının kıymetli temsilcileri olan piyano ve kanun, 21. yüzyılın çağdaş teknikleriyle ele alınan yeni müzik lisanlarıyla 2 Aralık Cuma günü saat 21.00’de Müzik Meskeni sahnesinde olacak.

Cazı klasikle buluşturan Rembrandt Trio, Borusan Müzik Evi’nde

Rembrandt Trio’nun, birinci teklisi “Melodie Antique, dinleyenleri müziğin farklı periyotlarına götürerek onlara sürükleyici bir kıssa sunuyor. Birçok farklı müzik kültürüyle yolu kesişen Rembrandt Trio, heyecan verici repertuvarıyla 3 Aralık Cumartesi günü saat 21.00’de Müzik Konutu sahnesinde müzikseverlerle bir ortaya gelecek.

BİFO’nun ortak siparişi olan Auerbach’ın Çello Konçertosu Türkiye’de birinci sefer seslendiriliyor

21. yüzyılın viyolonsel elçisi, Louis Vuitton Vakfı’nda kurduğu “La Classe d’Excellence de Violoncelle” ile genç kuşağa birikimlerini aktaran Gautier Capuçon, BİFO’nun konuğu olarak İstanbul’a geliyor. BİFO’nun ortak siparişi ile yazılan ve birinci kere Ocak ayında Münih’te seslendirilen Lera Auerbach’ın “Diary of a Madman” başlıklı yapıtının Türkiye prömiyeri, 8 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de Şiddetli PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek. Bu heyecan verici akşamda BİFO, konuk onursal şefi Sascha Goetzel idaresinde müzik tarihinin en çarpıcı örneklerinden biri olan, Igor Stravinsky’nin Bahar Ayini yapıtını seslendirecek.

Borusan Sanat’ın dönem uzunluğu düzenlediği tüm konserlerin biletlerine passo.com.tr, Passo taşınabilir uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından erişilebilecek. PDF bilet ve konser özelinde taşınabilir aygıtlardan belirlenen karekod üzere dijital bilet seçenekleriyle etkinliklere girilebilecek.

ESRA BERKMAN & LILIAN TONELLA TÜZÜN

KANUN & PİYANO DUO

2 ARALIK 2022 Cuma 21.00

BORUSAN MÜZİK KONUTU

REMBRANDT TRIO

3 ARALIK 2022 Cumartesi 21.00

BORUSAN MÜZİK KONUTU

BİFO & GAUTIER CAPUÇON

8 ARALIK 2022 PRŞ 20.00

ZORLU PSM TURKCELL SAHNESİ

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

THOMAS RÖSNER şef

DANIEL BEHLE tenor

AYDIN BÜKE ve SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi
19.00-19.30, Meydan Fuaye / Güçlü PSM

AUERBACH Diary of a Madman*

STRAVINSKY Bahar Ayini

* Borusan İstanbul Filarmoni, Chicago Senfoni ve Stockholm Kraliyet Filarmoni’nin ortak siparişi

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu