Haber

Btp Genel Başkanı Hüseyin Baş: “Bu vatanda, bu topraklarda kim başka hesaplar yapıyorsa, kim bu vatanın bir taşını yabancıya verir…

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Türk Milleti olarak bu saatten sonra istiklalimiz için, hürriyetimiz için, Türklüğümüz için gereğini yapmak boynumuzun borcudur. bu vatanda başka hesaplar yapıyorlar kim bu vatanın çakıl taşıysa, o bir yabancıya hediye ise ona ‘Dönüp defol’ diyeceksiniz.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından başladığı ülke turuna devam ediyor. Baş, Mersin’in Bozyazı ilçesini ziyaret etti. Parti teşkilatı ile bir araya gelerek yerel seçim çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunan Baş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Hüseyin Baş’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

“Atatürk konusu Türkiye’de çok önemli ve hayati bir konudur. Neden? Çünkü Atatürk’ü anmak için, Atatürk’ü anmak için hepimizin yaptığı bir şeyler var. bu memleket bak siyaset olsun diye söylemiyorum niye sorun olmasın bize millet olma şuurunu atatürk verdi müslüman olma şuurunu o verdi atatürktür Bize Türk olma bilincini kazandıran Atatürk.

“ATATÜRK, EMPERYALİZMİ VE SÖMÜRGECİLİĞİ DÖNDÜRDÜ”

Bunu şimdi anlasaydık, bu ülkede neler yapardık biliyor musunuz? Bugüne kadar gördüğün, oy verdiğin bütün siyasetçileri toplayacaksın, seni İzmir’e götürecek, oradan denize dökeceksin, Atatürk’ün yaptığını yapacaksın. Bunu neden söylüyorum? Bu topraklardan bir adam çıktı, bir adam, belki de son 500 yılda bir kişi ve ne yaptıysa, emperyalizme, sömürgeciliğe, Türk milleti üzerinden hesap yapanlara, İslam alemini üzerinden hesap yapıp sürgüne gönderen herkese başkaldırdı. Hepsi bu topraklardan geldi ve ‘Benim karakterim istiklaldir’ dedi. ‘ söz konusu. Bundan sonra, yer altında ne kadar serveti varsa millet için, yer üstünde ne kadar serveti varsa millet için kullanmıştır.

“BU GÜN BU TOPRAKLARDA, BU ÜLKEDE, BU MİLLETİN ECNEBİNİN KULESİ OLARAK ÇALIŞMAKTADIR”

Peki ondan sonra… Vedalaştık atalarımızla, 3 yıl 5 yıl olmadı ne oldu bu memlekette? Bu ülke döndü, milletini ve topraklarını, topraklarını savaştığı, koruduğu insanlara sundu. O günden beri bu millet bu topraklarda, bu ülkede yabancıların kölesi olarak çalışmaktadır. Bu milletin hakları ve mülkiyeti yabancılara ve yabancılara verilmiştir. Atatürk onları kovdu, onlar tuttu ve geri getirdi. Şimdi birileri bu ülkede ‘Ben Kemalistim’ derse kusura bakmasın ama Amerikancı Kemalist olmaz, Avrupa Birliğici Kemalist olmaz, yer altı madenlerimizi adam çalıştırsın diyerek Kemalist olmaz. sağda ve solda ve hediye olarak alın.

“HER YER TARIM TOPRAKLARI AMA BUĞDAY İTHAL EDİYORUZ”

Bakın ben buraya Karaman’dan geldim, 3.5 saat yol gittik. Her yer tarım arazisi… Geniş tarım arazileri ve buğday ithal ediyoruz. Her yer tarla ama biz buğday ithal ediyoruz! İşin garibi buğday ithal etmiyoruz, yılda üç buçuk milyar dolarla yani üç buçuk milyar dolarla buğday ithal ediyoruz. Bunu yaparak, ‘Gerekirse iktidar, ithalat yaparım’ diyerek Atatürkçü olmak değildir. Dolayısıyla bizim meselemiz ‘Atatürk’ü anıyorum’ demek için burada oturup Atatürk’ü anmak değildir. Odama çekiliyorum ve ruhuna iki rekat namaz kılıyorum. Ama biz size Atatürk’ü anlamayı öğretmeye çalışıyoruz. Atatürk bu, aç, bak yaptığına, bak yaptığına, mücadelesine bak… Dolayısıyla Türk Milleti olarak bu andan itibaren bağımsızlığımız, özgürlüğümüz, Türklüğümüz için gereğini yapmak boynumuzun borcudur. ve kim bu vatanda, bu topraklarda başka hesaplar yaparsa, bu vatanın hesabını kim verecek? Tanımadığınız birine bir çakıl taşı uzatsa, ona, ‘Arkanı dön ve çık’ diyeceksin. Yapacağın başka bir şey yok ama o zaman Atatürk’ü anlarız ama o zaman vatansever oluruz.

“MİLLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN ÇIKARLARINI HER ZAMAN KORUMUŞ OLDUK”

Bağımsız Türkiye Partisi, bu ülkede istiklali savunmuş, milletin egemenliğini, Cumhuriyeti savunmuş, bu ülkede laikliği savunmuş, takvayı savunmuş, Kemalizmi savunmuş, buna karşı hiçbir sorundan yana olmayan tek siyasi partidir. vatan, bu millet, bu devlet, bu asker kurulduğu günden beri. partidir. FETÖ belasını bu ülkede ilk keşfeden ve uyaran siyasetçi Prof. Dr. Haydar Baş, Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Amerika Irak’a girerken herkes ona gözlerini dikmişken ‘Buraya bağımsızlık getiriyorlar, demokrasi getiriyorlar’ denilince ‘Yapmayın Türkiye’de bu iş biter’ diyen Haydar Baş oluyor. Arap Baharı başladığında, Suriye’ye girildiğinde ‘Yapma’ diyen Bağımsız Türkiye Partisi’ydi. Ülkemizin, ülkemizin, milletimizin, devletimizin çıkarlarını her zaman koruduk, bundan sonra da koruyacağız.

“BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ ONURLU, İNSANLIKLI VE KARAKTERLİ BİR YAŞAM SÖZÜ VERİYOR”

Şimdi Bağımsız Türkiye Partisi’liler olarak yarın devlet kademelerinde görev alamayabilirsiniz. Bu Allah’ın takdiridir, milletimizin tercihidir, bilemeyiz. Muhtemelen milletvekili olamayacağız, muhtemelen hiçbirimiz bakmıyoruz, ama bunun hiçbir değeri yok. Bağımsız Türkiye Partisi taraftarlarına ne vaat ediyor biliyor musunuz? Bağımsız Türkiye Partisi, yanında olanlara erdemli, onurlu, onurlu ve karakterli bir yaşam vaat ediyor. Yarın öldüğünüzde ‘bu adam vatanseverdi, bu adam vatanından, milletinden, devletinden hiç ayrılmadı’ diyecek nesiller bırakacağınızı vaat ediyor. Bağımsız Türkiye Partisi’nin size ve bize katacağı budur. Milletin tamamında bu inanç ve kararlılık olsaydı, ülkemizin başına bunlar gelmezdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu