Ekonomi

Chery Türkiye: Çin markalarının üretim bazında analizinde ülkemiz ilk sırada yer alıyor

Bloomberg HT’ye konuk olan Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan, otomotiv bölümünün 2023 yılı performansını ve şirketin Türkiye’deki faaliyetlerini değerlendirdi.

Turan, otomotiv bölümünün 2023 yılı performansına ilişkin değerlendirmesinde, 2023 yılının ilk yarısının tedarik kısıtlamalarıyla geçtiğini, ikinci yarısının ise makroekonomik dalgalanmalarla devam ettiğini söyledi.

2023 yılının Türkiye için yeni markaların, trendlerin, motor seçeneklerinin hayata geçirildiği bir dönem olduğunu belirten Turan, “Ocak-Eylül döneminde 857 bin 575 adetle Türkiye otomotiv sektörünün 10 yıllık ortalamasına ulaştık. 2023 dönemi.”

Turan, otomotiv sektörünün yeni özerklik ve iş modelleriyle dönüştüğünü gözlemlediklerini belirterek, Türkiye otomotiv sektörünün küresel değişimlere paralel bir şekilde uyum sağladığını vurguladı.

Türkiye’nin küresel anlamda otomotiv sektörü için önemine değinen Turan, “Otomotiv sektörü için önemli bir üretim üssü olan Türkiye, Çinli markaların üretim üssü analizlerinde de ilk sırada yer alıyor. “Avrupa’ya yeni gelen markalar için de vazgeçilmez bir nokta.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu