Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: İlan edilen adaylarımızın arkasındayız

Haber: MELTEM KARAKAŞ – Kamera: ÜNAL AYDIN

ESKİŞEHİR –CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eskişehir ‘Ayrıca; Bazı belediye başkan adaylarının adaylıklarının yeniden değerlendirileceği yönündeki iddiaları anımsatarak, “Belirtilen adaylarımızın arkasındayız. CHP’lilerin veya vatandaşlarımızın bir konuda beklentisi varsa CHP bunu en ince ayrıntısına kadar inceler ve gereğini yapar. Ne gerekiyorsa yapılıyor ama şu anda böyle bir gündemimiz yok.” “Hayır” dedi. Özel, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yine bir soru üzerine CHP’den istifasını şu sözlerle değerlendirdi: “Gerçek parti üyeliği, Yılmaz Büyükerşen’in parti üyeliğidir. Aday çıkınca yeter, aday çıkınca başka partiye koşmak.” Aday gösterilmemek CHP üyeliği değildir.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel bugün; Porsuk Spor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Salonu’nda düzenlenen Eskişehir Aday Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Özel, toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Açıklanan bazı belediye başkan adaylarının adaylıklarının yeniden değerlendirileceği ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin partiden istifa edeceği yönündeki iddiaların sorulması üzerine Özel, şunları söyledi:

“Öncelikle bugün gördüğünüz gibi biz açıklanan adaylarımızın arkasındayız ve bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Dün söylenenlerin hepsi hayal ürünüydü. Arkadaşlarımız esasen yalanladılar. CHP’nin ya da vatandaşlarımızın bir konuda beklentisi varsa, bunu CHP yapacaktır.” En ince ayrıntısına kadar inceliyor, gereğini yapıyor ama şu anda böyle bir gündemimiz yok.

Diğer bahis… En güzel örnek yanımda duruyor. Elini tutuyorum. Yıllarca partimize ve şehrine hizmet etti. Bugün bu görevi bir kadın adaya, daha genç bir adaya devretti. Bir el onun üzerinde, bir el partimizin üzerinde. Partimize hizmet etmeye devam edecektir. Gerçek parti üyeliği Yılmaz Büyükerşen’in parti üyeliğidir. Aday olunca güzel ama aday olmayınca başka partiye koşmak CHP değil. “Yılmaz Büyükerşen gibi büyüklere ve örnek partililere ihtiyacımız var.”

Özel, soruya yanıt olarak, tüm belediye başkan adaylarının önümüzdeki hafta sonuna kadar açıklanacağını söyledi. Alpu ve Sarıcakaya ilçe teşkilatlarında istifaların olduğunun söylenmesi üzerine Özel, “Bu büyük ve coşkulu ekiple yola çıkmak isteyen herkes yola çıkacaktır. Yolda yürümekten yorulanlar varsa var. onun yerine yolda yürüyen insanlar olacak.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu