Haber

CHP’li Öztrak: Tüzük değişiklik teklifi 10 bini geçti

CHP’li Öztrak: Tüzük değişiklik teklifi 10 bini geçti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Tüzük çalışmalarımız büyük bir hızla ve üyelerimizin katılımına açık olarak devam ediyor. Bugüne kadar partimize sunulan tüzük değişikliği teklif sayısı 10 bini geçti.”

CHP’li Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Öztrak, CHP Kadınlar Kolları’nın başlattığı ‘Pazar Yeri Şömine’ projesiyle ilgili olarak, “81 il ve 973 ilçede sokak pazarlarında açılacak stantlarda vatandaşın derdini dinleyecekler. Sebebini anlatacaklar” Mutfaktaki yangının kaynağı devlettir.Başkanımız bu hafta sonunda Erzincan’daydı.Esnafın derdinden bahsetti.Artan enflasyon karşısında paramızın nasıl değer kaybettiğini anlattı.Halka sordu. Erzincan’ın yerel seçimlerde CHP adayına destek vermesi için yerel seçim sürecini meydanlarda başlattı” dedi.

Gelir dağılımının hızla bozulduğunu belirten Öztrak, “Toplam gelirin yarısını en güçlü yüzde 20 alıyor. Son 16 yılın gelir adaletsizliği rekoru kırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı verilerine göre. Geçen yıla göre takviye alan çok fakir hane sayısı 1 milyon.Bir yılda dana eti yüzde 143, yumurta yüzde 114, soğan yüzde 113, kuru fasulye yüzde 101 arttı.Patates fiyatı arttı yüzde 99, beyaz peynir fiyatı ise yüzde 83.TÜİK, aylık enflasyonu ısrarla tek hanede tutmaya çalışırken, bırakın vatandaşın en çok kullandığı gıdalardaki enflasyonu, şimdiden 3 haneli rakamlara ulaştı. Verilere göre 63 milyon vatandaş konut maliyeti altında eziliyor, 44 milyon vatandaş borca ​​batıyor. 35 milyon vatandaş iki günde bir sofrasına bir tas et koyamıyor. Yaz geldi vatandaş bayramı unuttu” dedi. ‘YÖNETMELİK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR’

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öztrak, “Genel Başkanımız uygun gördüğü konularda doğal olarak gerekli açıklamaları yapacaktır. Tüzük ile ilgili çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmekte olup üyelerimizin katılımına açıktır. Parti üyelerimiz internet üzerinden açtığımız platformda katkılarını bize bildiriyorlar: “Şu ana kadar partimize gelen tüzük değişikliği teklif sayısı 10 bini geçti. Görüş açıklama dönemi 10 Eylül’e kadar sürecek. Genel Başkan Yardımcımız Zeynel Emre başkanlığındaki bir heyet tüm bu önerileri tek tek değerlendiriyor. Dünyadaki sosyal demokrat partilerdeki uygulamalara ilişkin soruşturmalarını sürdürüyorlar.” ifadesini kullandı.

salpazari-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu