Haber

Denizli’de EYT İşlemlerine İlişkin Dolandırıcılık İddiası

Denizli’nin Buldan ilçesinde, EYT işlemlerini kolaylaştırma vaadiyle mağdurlardan para aldığı iddia edilen SGK uzmanı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Denizli İl Müdürlüğü Buldan Sosyal Güvenlik Merkezi’nde görev yapan SGK uzmanı EA’nın, EYT’den emekli olmak isteyen bireylerden süreçlerini kolaylaştırma vaadiyle para aldığı iddia edildi.

Şikayetler üzerine EA hakkında adli ve idari soruşturma başlatılırken; Buldan Sosyal Güvenlik Merkezi’nde müfettişler tarafından soruşturma başlatıldı. Mağdur olduğunu iddia eden kişilerin şikayeti üzerine EA, Güney Bölge Emniyet Müdürlüğü’ne giderek söz verdi.

Bazı mağdurlara önemli miktarda tazminat ödendi

Hakkında öne sürülen iddiaların gerçeği yansıtmadığını iddia eden ve “Görevimin başındayım” diyen SGK uzmanı EA, hakkındaki şikayetlerin artması üzerine gözaltına alındı. Devam eden idari soruşturma kapsamında görev yeri değişen EA, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

EA’nın, Buldan’ın Alandız ve Kaşıkçı İlçeleri başta olmak üzere Buldan ve Güney ilçelerinde yaşayan çok sayıda kişiden 10 milyon TL’den fazla para topladığı, bazı mağdurların da paralarının büyük bir kısmını iade ettiği iddia edildi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu