Haber

DSÖ: Gazze Şeridi’ndeki Şifa Hastanesi’nin iletişimi tamamen kesildi

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), İsrail’in ağır saldırılar düzenlediği Gazze Şeridi’nin en büyük ve merkezi hastanesi olan Şifa Hastanesi’ndeki temaslarıyla bağlantının tamamen kesildiğini duyurdu.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının 37. günü. Bölgeyi havadan, karadan ve denizden yoğun bir şekilde bombalayan İsrail ordusu, hastaneler ve çevre bölgelere yönelik saldırılarını artırarak sürdürüyor. DSÖ’den yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’nin en büyük ve merkezi hastanesi olan Şifa Hastanesi’ndeki temaslarının tamamen kesildiği belirtildi. Örgütün resmi hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Hastanenin defalarca baskınlara maruz kaldığına dair korkunç haberler var. Bağlantılılarımızın onbinlerce yerinden edilmiş insanla birlikte bölgeden kaçtığını varsayıyoruz. “

Ghebreyesus: “Şifa Hastanesi’ndeki durum son derece endişe verici ve korkutucu”

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Şifa Hastanesi’ndeki durumun son derece endişe verici ve korkutucu olduğunu belirterek, “Hastaneden kaçanlardan bazılarının vurulduğu, yaralandığı ve yaralandığı yönünde haberler alıyoruz. öldürüldü.”

Son gelen raporların hastanenin İsrail tankları tarafından kuşatıldığı yönünde olduğunu belirten Ghebreyesus, “DSÖ, sağlık çalışanlarının, yaşam destek ünitesindeki bebeklerin, hastanede kalan binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin ve yüzlerce hasta ve yaralının güvenliğinden ciddi kaygı duymaktadır” dedi. insanlar.”

Hayat kurtarmanın ve korkunç acıları azaltmanın tek yolunun Gazze Şeridi’nde acil insani ateşkes olduğunu vurgulayan Ghebreyesus, “WHO ayrıca kritik yaralı ve hasta hastaların sistematik, engelsiz ve güvenli bir şekilde tahliyesi çağrısında bulunuyor.” – GAZZE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu