Ekonomi

Fransa’nın ardından Belçika da iPhone 12’yi inceledi

Belçika Dijitalleşmeden Sorumlu Dışişleri Bakanı Mathieu Michel, yaptığı yazılı açıklamada Belçika Posta Hizmetleri ve Telekomünikasyon Enstitüsü’nden (BIPT) iPhone 12’nin “potansiyel tehlikesini” analiz etmesini istediğini belirtti.

Başta Apple grubu olmak üzere tüm cihazların belirli bir program dahilinde incelenmesini istediğini belirten Michel, cihazların yaydığı elektromanyetik dalgaların mevcut Avrupa Birliği (AB) mevzuatına uygun şekilde analiz edilerek düzeltici tedbirlerin alınmasını talep ettiğini kaydetti. tavsiye edilen.

Fransa’da elektronik cihazların yaydığı elektromanyetik dalgaların seviyesini kontrol eden kurum, 141 telefon modeli üzerinde gerçekleştirdiği incelemelerde iPhone 12’nin Avrupa’da izin verilen radyasyon seviyesini aştığının tespit edildiğini duyurdu.

Avrupa’da ise bir telefon cepte veya elde tutulduğunda radyasyon seviyesinin 4W/kg olması gerekirken iPhone 12 model telefon için bu seviyenin 5,74 W/kg olduğu ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu