Ekonomi

Hisse Senedi Piyasası Güncellemesi: Disney ve Arm Büyüme Deneyimliyor; PayPal Düşüyor

Investing.com — Piyasa katılımcılarının kurumsal kazanç raporlarını analiz etmesi ve en son istihdam verilerini değerlendirmesiyle, Perşembe günü ABD’nin önde gelen hisse senedi endeksleri farklı performans gösterdi. S&P 500Endeks 5.000’e yaklaştı.

İşte bugün ABD piyasasındaki en değerli hisse senedi fiyat hareketlerinden bazıları:

Walt Disney (DIS) hisseleri, medya ve eğlence şirketinin ilk çeyrekte beklentileri aşan kazanç açıklaması ve 3 milyar dolarlık hisse geri alım programı açıklamasının ardından %11 arttı.

silâhVarlıklar (NASDAQ: KOL) yarı iletken fikri mülkiyet sağlayıcısının yapay zeka teknolojilerine olan artan talep nedeniyle artan telif hakkı gelirine ilişkin yıllık mali bahisini artırmasının ardından hisseler %60 arttı.

Alibaba Group’un (BABA) ABD’deki hisseleri, Çin’deki kötüleşen ekonomik ortamın çevrimiçi perakende devinin dördüncü çeyrekte beklentilerin altında kazanç açıklamasına neden olması ve hisse geri alım planında 25 milyar dolarlık artış duyurusunun olumlu sonuç vermemesi nedeniyle %2,6 düştü. yatırımcılara güven verin. oranı azaldı.

Under Armour (UA) hisseleri, spor giyim şirketinin yıllık kazanç tahminini malzeme ve nakliye maliyetlerindeki düşüşe bağlayarak parlaklaştırmasının ardından %2,8 arttı.

PayPal (NASDAQ: PYPL) hisseleri, dijital ödeme hizmetinin 2024 için düzeltilmiş kârda büyüme öngörmemesinin ardından %10,5 düştü ancak şirket yöneticileri, finansal analistlerle yaptıkları toplantıda kârlılığı artırmak için operasyonları kolaylaştırma çabalarının devam ettiğini belirtti.

GoPro (GPRO) hisseleri, aksiyon kamerası şirketinin dördüncü çeyrek kazançlarının beklentilerin altında kaldığını bildirmesiyle %13 değer kaybetti.

Apollo Global Management’ın (APO) hisseleri, yatırım yönetimi firmasının düzeltilmiş net kârında finansal analistlerin tahminlerini aşarak yaklaşık %31’lik bir artış açıklamasının ardından %1,3 oranında değer kazandı.

Monolitik Güç Sistemlerinin (MPWR) hisseleri, şirketin güçlü finansal sonuçlar ve olumlu bir gelecek görünümü bildirmesinin ardından %15 değer kazandı. Piyasa analistleri yapay zeka segmentinin faydalarını vurguladı.

Allstate’in (ALL) hisseleri, sigorta şirketinin daha yüksek sigorta primleri ve doğal afetlerden kaynaklanan daha az zararın kâr büyümesine katkıda bulunduğunu gösteren kazanç raporunun ardından %2,4 arttı.

Hershey (HSY) hisseleri, şeker şirketinin mali açıklamalarının ve geleceğe yönelik faiz tahminlerinin bazı piyasa analistlerinin beklediğinden daha olumlu olmasının ardından %6 arttı.

McKesson’un (MCK) hisseleri, sağlık şirketinin beklenenden daha iyi üç aylık mali sonuçlar bildirmesine ve yıllık kar beyan etmesine rağmen, duyuru öncesinde piyasa beklentilerinin yüksek olması nedeniyle %4,9 düştü.

S&P Global’in (SPGI) hisseleri, mali bilgi ve analiz şirketinin dördüncü çeyrek sonuçlarını ve beklentilerin biraz altında olarak algılanan gelecek varsayımlarını açıklamasının ardından %6,3 düştü.

Zimmer Biomet Holdings’in (ZBH) hisseleri, tıbbi cihaz şirketinin mali sonuçlarının yatırımcı beklentilerini karşılamamasının ardından %5 oranında değer kaybetti.

Kenvue Inc. (KVUE) hisseleri, özellikle organik satışlara ilişkin büyüme projeksiyonu başta olmak üzere mali sonuçların ve beklentilerin altında kalan tahminlerin açıklanmasının ardından %4 düştü.

Louis Juricic’in ek raporlaması

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu