İş

Kazanç çağrısı: KDDI Corporation üçüncü çeyrekte istikrarlı bir büyüme bildirdi ve gelecekteki büyümeyi hedefliyor

KDDI Corporation (kod kodu: KDDIY), son fayda çağrısında, Mart 2024’te sona eren mali yılın üçüncü çeyreğine ilişkin mali performansına ilişkin bir güncelleme paylaştı. Şirket, faaliyet gelirinin önceki yıla göre %2,0 artarak şu seviyeye ulaştığını bildirdi: 40.265,5 milyar yen olurken, faaliyet geliri de %0,4 oranında hafif bir artışla 847,9 milyar yene ulaştı. KDDI, 2024 Noto Yarımadası Sarsıntısının kurbanlarıyla dayanışma içinde olduğunu ifade etti ve etkilenen bölgelerde telekomünikasyon hizmetlerinin yeniden sağlanmasına yönelik çabalarını ayrıntılarıyla anlattı. Şirket, 5G bağlantısı, Nesnelerin İnterneti, bilgi merkezleri, dijital dönüşüm, finans ve enerji sektörlerine odaklanan büyüme stratejilerini özetledi. KDDI ayrıca yenilenebilir enerji kullanımı ve güneş enerjisi santralinin işletilmesi de dahil olmak üzere sürdürülebilir iş uygulamalarına olan bağlılığının altını çizdi. İleriye dönük olarak KDDI, girişimlerini Taşınabilir Dünya Kongresi’nde sergileyecek ve tüm yıl tahminlerini gerçekleştirirken büyüme seyrini sürdürmeyi hedefliyor.

Temel Çıkarımlar

 • KDDI, kilit alanlarda istikrarlı büyümeye odaklanarak 3. çeyrekte faaliyet gelirlerinde ve gelirlerinde artış olduğunu duyurdu.
 • Şirket depremzedelere destek veriyor ve telekomünikasyon hizmetlerinin yeniden sağlanması için çalışıyor.
 • Büyüme stratejileri arasında 5G, IoT, bilgi merkezleri, dijital dönüşüm ve finans ve enerji segmentlerinin genişletilmesi yer alıyor.
 • KDDI, müşteri tabanını genişletmeyi ve yenilenebilir enerji girişimleriyle sürdürülebilir büyümeyi desteklemeyi planlıyor.
 • Şirket, tüm yıl varsayımlarını karşılamayı bekliyor ve Taşınabilir Dünya Kongresi’nde gelecekteki büyüme girişimlerini sunacak.

Şirket Görünümü

 • KDDI, orta vadeli plan hedeflerine maliyet verimliliği ve kârlılığa odaklanarak ulaşmayı hedefliyor.
 • Şirket, Kanada veri merkezi ve çağrı merkezinin olumlu etkisiyle mali yıl için çift haneli gelir artışı bekliyor.
 • Gelecek yılın faaliyet geliri beklentisi, telekomünikasyon iş kanunu revizyonunun etkisi de dikkate alınarak Mayıs ayında açıklanacak.

Ayı’nın Öne Çıkan Noktaları

 • Satış destek giderleri ve kurullar bazı gelir artışlarını dengeledi.
 • Cihaz paketi kayıp oranları sabit kalsa da SIM bağımsız kayıp oranı artıyor.

Yükselişin Önemli Noktaları

 • Amortisman giderlerindeki azalma ve iş destek gelirlerindeki artıştan etkilenen pozitif gelir artışı.
 • Rakuten Mobile’ın kurumsal ve tüketici mobil abonelikleri üzerindeki etkisi minimum düzeydedir.
 • KDDI, önümüzdeki mali yılda NEXT Core işinde güçlü bir büyüme bekliyor.

eksiklikler

 • Şirket, mali yılın ilk yarısında yüksek yakıt maliyetleriyle karşılaştı ancak bu maliyetler üçüncü çeyrekte çözüldü.

Sorular ve Cevaplarda Öne Çıkanlar

 • KDDI, telekomünikasyon iş kanunu revizyonunun cihaz satışları ve kayıp oranları üzerindeki beklenen etkisini tartıştı.
 • Şirket, ARPU gelirini artırmaya ve ağ kalitesini iyileştirmeye odaklanıyor.
 • KDDI, sürdürülebilir büyüme için finans ve enerji segmentlerindeki müşteri tabanını genişletmeyi planlıyor.

InvestingPro İçgörüleri

KDDI Corporation (kod kodu: KDDIY), son kazanç açıklamasında da yansıtıldığı gibi, zorluklar karşısında dayanıklılık gösterdi. InvestingPro, KDDI’nin mali durumunu ve piyasa konumunu daha iyi anlamak için şirketin gelişimini takip eden yatırımcılar ve analistler için özellikle önemli ölçümler ve ipuçları derledi.

InvestingPro Data, 69,44 milyar USD’lik sağlam bir piyasa değeri ortaya koyuyor ve KDDI’nin piyasadaki değerli varlığının altını çiziyor. Şirketin 15,23’lük F/K oranı, yatırımcıların kazançlar için daha yüksek bir fiyat ödemeye istekli olduklarını gösteriyor; bu, beklenen büyümenin veya güçlü bir pazar konumunun göstergesi olabilir. Özellikle, KDDI’nın 2024’ün üçüncü çeyreği itibarıyla son on iki aylık geliri, şirketin faaliyet gelirinde bildirilen artışa paralel olarak %2,47’lik bir büyümeyi temsil eden 40.815,69 milyon $ olarak bildirildi.

InvestingPro İpuçları, güçlü yatırımcı güvenine işaret ederek, KDDI’nın 52 haftanın en yüksek seviyesine yakın işlem gördüğünü ve fiyatın bu zirvenin %96,03’ü olduğunu vurguladı. Üstelik KDDI, gelir odaklı yatırımcılar için cazip olabilecek 31 yıl boyunca temettü ödemelerine devam etti. Şirketin hisseleri, düşük fiyat oynaklığıyla biliniyor ve bu da onu istikrar arayan yatırımcılar için potansiyel olarak cazip bir seçenek haline getiriyor.

KDDI’nin yatırım potansiyelini daha derinlemesine incelemek isteyenler için InvestingPro platformu ek ipuçları sunuyor. Aboneler, şu anda %50’ye varan indirimle özel bir Yeni Yıl indiriminde olan InvestingPro+ aboneliğiyle kapsamlı bir bilgi listesine erişebilir. “SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğine %10 ek indirim ” “SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık abonelikte %10 ek indirim alabilirsiniz. ” Şirketin mali nüansları ve piyasa davranışı hakkında daha ayrıntılı bir görünüm sağlayabilecek KDDI için 11 InvestingPro İpucu daha var.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu