Haber

Kocaeli Batı Yakası Mobilya Sanayicileri Derneği’nden deprem bölgesindeki konut sorununa hızlı ve ekonomik çözüm! 100 aileye yuva

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilimizde büyük hasara yol açtı. Deprem bölgesinde enkaz çalışmaları devam ederken, birçok kurum da depremzedeler için seferber oldu.

DEPREM MAĞDURLARI İÇİN 100 ADET PREFABRİK KONUT YAPILDI

Kocaeli Batı Yakası Mobilya Sanayicileri Derneği de bölge halkı için kolları sıvadı. Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesindeki Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu’nun bahçesine konteynerden çok daha hızlı ve ekonomik 100 adet prefabrik ev kuruldu. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın desteğiyle hayata geçirilen projenin imalat ve montajı 3’er gün sürdü. Kısa sürede kurulan 100 prefabrik evin maliyeti 500 bin lirayı buldu. Tanesi 5 bin lira olan konutlarda yatak, ısıtıcı gibi bir ailenin ihtiyaç duyabileceği tüm eşyalar bulunacak.

KONTEYNERLERDEN ÇOK HIZLI VE EKONOMİK

Kocaeli Batı Yakası Mobilya Sanayicileri Derneği Lideri Davut Aydoğan, evlerinin 100 aileye sıcak yuva olacağını belirterek, “Biz Darıca’dan geldik. Kocaeli Batı Yakası Mobilya Sanayicileri Derneği olarak 40 kişi burada. Herkes işyerini kapatıp buraya geldi. Bölge halkının yaralarına ve dertlerine bir nebze olsun şifa olsada elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz Darıca Belediyemiz, Kaymakamlığımız ve Kızılay ile koordineli bir şekilde bu çalışmayı başlattık. Hızlı ve ekonomik bir şekilde yapı.Hızlı karar aldık ve uygulamaya başladık.100 adet prefabrik konut yaptık.İçlerinden 3-5 kişi “Konaklama şeklinde yatak,ısıtıcı,battaniye ve elektrik tesisatı olacak. Biter bitmez AFAD bölge müdürüne teslim edeceğiz.” sözleriyle konuştu.

haberkagizman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu