Haber

New York Times’ta ‘Gazze’ye destek’ istifası

ABD’nin The New York Times (NYT) Dergisi yazarlarından Jazmine Hughes, Filistinlilere desteğini ifade eden ve İsrail’in Gazze ablukasını protesto eden bir mektubu imzaladıktan sonra istifa etti. NYT Dergisi Editörü Jake Silverstein, 3 Kasım Cuma akşamı çalışanlara gönderdiği bir e-postayla Hughes’un istifasını duyurdu.

NYT’ye göre Silverstein çalışanlara gönderdiği bir e-postada şunları söyledi: “Onun güçlü inançlarına saygı duysam da bu, The Times’ın halk protestolarına ilişkin politikasının açık bir ihlaliydi.” Silverstein, “Tamamen desteklediğim bu politika, bağımsızlığa olan bağlılığımızın önemli bir parçasıdır.” dedi. Silverstein, Jazmine Hughes’un bu yıl başka bir açık mektuba daha önce imza atarak söz konusu politikayı ihlal ettiğini savunurken, NYT, gazetenin diğer yazarlarının da imzaladığı bu mektubun, NYT’nin transgenderizmle ilgili konulardaki haberleriyle ilgili olduğunu bildirdi.

‘İKİMİZ İSTİFA EDİLMESİ GEREKTİRDİĞİ SONUCUNA ULAŞTIK’

Silverstein, Hughes’un istifasını şöyle açıkladı: “Onunla bu tür bir taraf tutma ve halk protestolarına katılma arzusunun The New York Times’ta gazeteci olmakla bağdaşmadığını konuştuk ve ikimiz de onun istifa etmesi gerektiği sonucuna vardık.”

Haberde, Hughes’un “Gazze’deki Savaş Karşıtı Yazarlar” adlı grubun İsrail’in Filistinlilere yönelik yıkım saldırılarını ve bölgedeki gazetecilerin ölümlerini kınayan açık mektubunu imzaladığı ve Hughes’un konu hakkında yorum yapmayı reddettiği belirtildi. Söz konusu açık mektubun imzacılarından ve dergiye katkıda bulunan yazarlardan Jamie Lauren Keiles, 3 Kasım’da X sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda dergiden ‘kişisel nedenlerle’ ayrıldığını duyurdu. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu