Ekonomi

nVent Electric hisse senedi hedefi büyüme görünümüne bağlı olarak 77 dolara yükseltildi

Goldman Sachs, Pazartesi günü nVent Electric (NYSE:NVT) için fiyat hedefini 69,00$’dan 77,00$’a yükseltirken, hisse senedi için Satın Al notunu korudu. Bu ayarlama, nVent’in liderliğiyle yapılan ve firmanın şirketin 2024 ve sonrası için büyüme potansiyeline ilişkin görünümünü güçlendiren son toplantıların ardından geldi.

Hafta başında nVent’in CEO’su Beth Wozniak ve Yatırımcı İlişkileri Tony Riter ile yapılan toplantılar, şirketin geleceğine ilişkin olumlu bir değerlendirmeye yol açtı. Goldman Sachs, nVent’in kendine özgü Veri Merkezi tekliflerini ve mega proje siparişlerinde beklenen artışı, şirketin büyüme yörüngesindeki hızlanmanın temel itici güçleri olarak vurguladı.

Goldman Sachs, 2024’te marj artışı için nispeten durgun bir yıl beklentisine rağmen, nVent’in Muhafaza/EFS marjlarının şimdiden 2023-2025 için belirlenen orta vadeli hedefleri aştığını belirtti. Firma, hacimler arttıkça nVent’in verimliliğinin beklenenden daha iyi sonuçlar verebileceğini öngörüyor.

Raporda ayrıca nVent’in hissedar değerini artırmanın bir yolu olarak birleşme ve satın almalara yönelik stratejik yaklaşımından da bahsediliyor. Yönetim, yıl içinde şirketin büyümesine daha fazla katkıda bulunabilecek ek anlaşmalar yapma potansiyelini öne sürdü.

Goldman Sachs, Elektrifikasyon temasındaki avantajlı konumu, güçlü operasyonel performansı ve sektördeki diğer hisse senetlerine kıyasla cazip değerlemesini gerekçe göstererek nVent Electric’in beklentileri konusunda iyimserliğini koruyor. Güncellenen fiyat hedefi, 2025 yılı için yaklaşık %4,5’lik bir serbest nakit akışı getirisine işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu