Ekonomi

Oceaneering’de 200 milyon dolar değerinde sözleşme imzalandı

HOUSTON – Oceaneering International, Inc. (NYSE:OII), 2023’ün dördüncü çeyreğinde yaklaşık 200 milyon dolar gelir elde etmesi beklenen çok sayıda sözleşme imzaladı. Esas olarak uluslararası petrol ve gaz operatörleri ve açık deniz inşaat şirketleriyle yapılan sözleşmeler, Bazıları 10 milyon doların altında, bazıları 100 milyon doların üzerinde değer aralığı.

İki değerli sözleşme beklenen gelirin büyük bir kısmına katkıda bulunuyor. Birincisi, Meksika Körfezi’ndeki büyük bir yeşil alan geliştirme projesi için yaklaşık 34 kilometrelik elektro-hidrolik, çelik boru göbekleri ve ilgili deniz altı dağıtım ekipmanının tedarikini gerektiriyor. Bu projenin üretiminin şirketin Panama City ve Houston tesislerinde gerçekleştirilmesi ve nihai teslimatın 2026 yılının üçüncü çeyreğinde yapılması planlanıyor.

İkinci büyük sözleşme, Oceaneering’in destekleyici donanımla birlikte yaklaşık 45 kilometrelik elektro-hidrolik, hem dinamik hem de statik çelik boru göbekleri tedarik edeceği Karadeniz’deki bir geliştirmenin bir sonraki aşamasını kapsıyor. Üretimin İskoçya’daki Rosyth tesisinde 2024 yılında başlaması ve nihai teslimatın 2025 yılının üçüncü çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Aynı dönemde verilen ek sözleşmeler arasında daha fazla deniz altı üretim merkezinin, merkez sonlandırma ekipmanının, Grayloc ve Rotator ürünlerinin ve mobilite analizlerinin tedariki yer alıyor.

dedi Oceaneering Başkanı ve CEO’su Rod Larson. “Bu sözleşme ödülleri, küresel açık deniz enerji üretiminde sürekli istikrar ihtiyacını teyit ediyor ve müşterilerin, enerji taleplerini karşılamak için operasyonlarını destekleme yeteneğimize olan güvenini gösteriyor.” söz konusu.

Küresel bir teknoloji şirketi olan Oceaneering, mühendislik hizmetleri, ürünleri ve robotik çözümleriyle offshore enerji sektörü, savunma, havacılık, imalat ve eğlence endüstrilerine hizmet vermektedir.

Bu haber basın bülteni baz alınarak hazırlanmıştır.

InvestingPro İçgörüleri

Oceaneering International, Inc. (NYSE:OII), yaklaşık 200 milyon dolarlık beklenen gelir artışının da gösterdiği gibi, yakın zamanda satın aldığı çok sayıda kazançlı sözleşmeyle umut verici bir görünüme sahip. Bu gelişmenin ışığında InvestingPro verileri şirkete daha derin bir finansal bakış açısı sunuyor. 2023 yılı 3. çeyreği itibarıyla son on iki ayda yaklaşık 2,03 milyar dolar piyasa değeri ve Fiyat/Kazanç (F/K) oranı 26,72 olan Okyanusya Balıkçılığı, faiz artışına paralel olarak değer kazanacak gibi görünüyor. Şirketin geliri aynı dönemde %15,51 arttı ve bu da faaliyetlerinde sağlıklı bir genişlemeye işaret etti.

InvestingPro İpuçları, net gelirin bu yıl artmasının beklendiğini ve analistlerin Okyanusya Denizcilik için karlılık tahmininde bulunduğunu gösteriyor. Bu, şirketin yeni sözleşmeler sağlamadaki stratejik başarılarıyla uyumludur. Ayrıca şirketin likit varlıklarının kısa vadeli yükümlülüklerini aşması finansal istikrar açısından güven verici bir sinyaldir. Bununla birlikte, hisse fiyatında ciddi bir dalgalanma yaşandığını ve Oceaneering’in hissedarlara temettü ödemediğini, bunun da yatırım stratejilerini etkileyebileceğini belirtmekte fayda var.

Kapsamlı bir analiz arayan yatırımcılar için InvestingPro+, Oceaneering International hakkında ek ipuçları sunmaktadır. Hemen abone olarak yılbaşına özel %50’ye varan indirimden yararlanabilirsiniz. 2 yıllık abonelikte ekstra %10 indirim için SFY24veya 1 yıllık abonelikte %10 ek indirim için SFY241 Kupon kodunu kullanın. Bilinçli yatırım kararları vermek için tüm bilgileri keşfedin.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu