Haber

Polonya Savunma Bakanı, tasarrufların savunma harcamalarını etkilemeyeceğini söyledi

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, bütçe tasarruflarının askeri harcamaları etkilemeyeceğini belirterek “Savunma, ülkemizin kalkınmasının temelidir.” dedi.

Blaszczak, katıldığı bir aktiflikte, Polonya’nın, Kaliningrad sınırını güçlendirmekle yetinmeyeceğini, yeni askeri birliklerle silahlı kuvvetleri güçlendireceğini ifade etti.

Yakın zamanda ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile telefon görüşmesi yaptığını belirten Blaszczak, “Gelecek yıl ilk Abrams tanklarını teslim alacağız. Polonyalı askerler şu anda bu tanklarla ilgili eğitim alıyorlar. Ayrıca bu yıl Güney Kore’den birinci K2 tankları ve K9 Thunder obüsleri Polonya’da olacak.” ifadelerini kullandı.

Blaszczak, ülkenin ekonomik durumu ve bütçe tasarruflarına da değinerek “Bu tasarruflar askeri harcamaları etkilemeyecek. Savunma, ülkemizin kalkınmasının temelidir. Ordumuza katılmak isteyen çok kişi var. Ülkemizin doğusunda yeni birlikler inşa ediliyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu