Ekonomi

prof. Naci Görür’den İstanbul’da deprem uyarısı: 2.5 milyon kişi ölümle karşı karşıya

Kahramanmaraş merkezli depremlerde binlerce kişinin hayatını kaybetmesi, depremin Türkiye gündemine bir kez daha girmesine neden oldu.

İstanbul’da beklenen Marmara depreminin zararını azaltmak için çalışmalar sürerken, Prof. Dr. Naci Görür’den bir uyarı daha geldi.

Habertürk’e konuşan Görür, İstanbul’da beklenen depremin büyüklüğünün 7,2’nin ortasında 7,6’ya değiştiğini, bunun kesin olduğunu, bilimsel çalışmaların bunu gösterdiğini belirtti.

“Bu deprem olursa 6 Şubat’taki depremden daha fazla hasar verir” diyen Prof. Görer, “Sokak başında iki ev yıkılsa boşverin. Ne yardım getirebilirsiniz ne de kurtarabilirsiniz .”

Görer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakan bazı şeyleri net bir şekilde söylemesi mümkün değil ama biz bilim adamıyız, bunu net bir şekilde söyleyebiliriz. 600 bin ev, yani isterseniz her evde dört kişi düşünün. Düşünün. Daire gibi… Dört kişiden hesaplarsak 2,5 milyon kişi ölü ile karşı karşıya kalacak.” Can kaybı inanılmaz olur. Bir beyin sarsıntısında bu kadar insanın ölmesi Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmaz. Bu konuyu ciddiye almamız gerekiyor. Doğrusu ben Bakanı en çok konuşan ve sadece doğruları söyleyen kişi olarak gördüm.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu