Ekonomi

Refah Partisi Milletvekili Doğan Bekin Eşel Mobil Sistem İçin Yeniden Aradı

Yine Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, son dönemde memur, personel ve emeklilere yapılan maaş artışlarının enflasyona yenik düşmemesi için “eşit mobil sistem”in bir an önce hayata geçirilmesini talep etti.

Bekin, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, çalışan ve emeklilere yapılan zamların ardından piyasada fahiş fiyat artışlarının yaşandığını, milyonlarca çalışan ve emeklinin enflasyona yenik düştüğünü iddia etti. Ekonomide yaşanan sorunların yeni sorunları da beraberinde getirdiğine vurgu yapan Bekin, satın alma gücünün artırılması için acil önlemler alınması gerektiğini söyledi.

Sabit ve dar gelirlilerin geçim yükü altında ezilmemesi gerektiğini belirten Bekin, “Memur, işçi ve emeklilere yapılan son zamlarda enflasyona yenik düşmemek ve ücretlerin alım gücünü korumak için” dedi. Mum gibi eriyen Türk Lirası karşısında kazandıranların bir an önce terazi mobil sistemini mutlaka kullanması ve hayata geçirmesi gerekiyor.” söz konusu.

Doğan Bekin, Türkiye’de vergi reformunun acilen yapılmasını, dar gelirlilerin ve işçilerin vergi yükü altında ezilmemesini talep etti.

Bekin, yeni hasattan önce açıklanacak fındık taban fiyatının üretici maliyetlerini ve fiyat artışlarını karşılayacak düzeyde olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu