Ekonomi

Sertifika planı için FAA onayı, Joby hisselerinin ‘yolda’ olduğunu gösteriyor – Morgan Stanley

Morgan Stanley Cuma günü, şirketin Federal Havacılık İdaresi’nin (FAA) tahrik sistemi için sertifikasyon planını kabul ettiğini duyurdu. Joby HavacılıkInc (NYSE:NYSE: İŞ ) Aşırı Kilo derecelendirmesini ve 10,00$ fiyat hedefini korudu. Bu gelişme, uçak sertifikasyonuna doğru ilerleyen şirket için önemli bir adımdır.

Joby’nin sertifikasyon planının FAA tarafından kabul edilmesi, özellikle FAA’nın Mayıs 2022’de elektrikli Dikey Kalkış ve İniş (eVTOL) uçaklarına yönelik sertifikasyon yaklaşımındaki değişikliğin ardından ortaya çıkan belirsizlikten sonra olumlu bir hareket olarak görülüyor. 21.17a’dan 21.17’ye geçiş. b sertifikasyonu, eVTOL uçaklarının, daha önce sertifikasyona yönelik daha net bir yol sunan, küçük uçaklara yönelik mevcut kurallar yerine motorlu kaldırma araçları olarak sertifikalandırılacağı anlamına geliyordu.

Morgan Stanley analistleri, “FAA’nın Joby’nin tahrik sistemi için sertifikasyon planını kabul etmesi, şirketin doğru yolda olduğunu gösteriyor. Joby’nin uygulanmasını ve sertifikasyona yönelik ilerlemesini olumlu ve benzerlerinden daha iyi olarak görüyoruz” dedi.

İleriye bakıldığında, Joby Aviation için yaklaşmakta olan kilometre taşları arasında FAA sertifikasyonunda daha fazla ilerleme ve Savunma Bakanlığı (DoD) ile olan anlaşmanın yerine getirilmesine yönelik adımlar yer alıyor. Şirket, 2040 yılına kadar yaklaşık 1 trilyon dolarlık potansiyel pazar büyüklüğüne sahip olması ve 2050 yılına kadar yaklaşık 9 trilyon dolara ulaşması öngörülen Kentsel Hava Hareketliliği pazarında ilk hamle yapanlardan biri olarak tanımlanıyor.

InvestingPro İçgörüleri

Joby Aviation Inc (NYSE:JOBY) yakın zamanda FAA sertifikasyon planının benimsenmesiyle manşetlere çıktı ve yatırımcılar şirketin mali sağlığını ve piyasa performansını dikkatle izliyor. InvestingPro verilerine göre Joby Aviation’ın piyasa değeri 4,02 milyar dolar. Joby, sektörde yaşanan zorluklara rağmen borcunu aşan nakit pozisyonunun da gösterdiği güçlü bilançosu ile öne çıkıyor. Şirket karmaşık sertifikasyon sürecinde ilerlerken bu finansal istikrar büyük değer taşıyor.

InvestingPro’nun göz önünde bulundurulması gereken değerli bir ipucu, iki analistin gelecek döngü için çıkarlarını yukarı yönlü revize etmesi ve Joby’nin gelecek beklentilerine duyulan güvenin sinyalini vermesidir. Şirket FAA sertifikasyon yolculuğunda ilerledikçe bu durum özellikle dikkat çekicidir. Ancak şirketin brüt kar marjının hala zayıf olduğunu ve analistlerin Joby’nin bu yıl kârlı olmasını beklemediğini belirtmekte fayda var. Hisse senedi önemli bir dalgalanma yaşadı; 6 aylık fiyat toplam getirisi %27,02’lik bir düşüş gösterdi. Ancak kısa vadeli görünüm daha olumlu görünüyor; 3 aylık fiyat toplam getirisi %9,06.

Joby’nin mali durumunu ve piyasa performansını daha derinlemesine incelemek isteyenler için InvestingPro ek bilgiler sunmaktadır. Şu anda yatırımcılara Joby Aviation’ın konumu ve potansiyeli hakkında daha ayrıntılı bir anlayış sunabilecek 9 InvestingPro İpucu daha mevcut. İlgilenen okuyucular bu ücretli ipuçlarına erişebilir ve PRONEWS24Kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim sağlayan özel tekliften yararlanabilirler.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu