Haber

Söke Şehir Stadı’nda Veda ve Vefa Toplantısı Yapıldı

Aydın’ın Söke ilçesinde 1970’li yılların başından beri hizmet veren ve yakın gelecekte yıkılacak olan Söke Şehir Stadı’nda “İstatistikler yıkılır, anılır kalır” başlığıyla veda ve vefa toplantısı gerçekleştirildi.

Söke Belediyesi ve Söke Ustalar Spor Kulübü’nün düzenlediği etkinlikte Söke’nin futbol efsaneleri bir araya geldi. Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan’ın da katıldığı etkinlikte anılar canlandı, duygusal anlar yaşandı. Etkinlik, minik futbolcuların Söke Belediye Başkanı Dr. oyuncular.

Söke Belediye Başkanı Dr., maçın yarısını geride bırakan Söke Stadı’nda herkesin anılarının olduğunu belirtti. Mustafa İberya Arıkan, “Başta Sökespor’umuz olmak üzere birçok takım burada efsane maçlar oynadı. Bu sahaya çok sayıda futbolcu gelip gitti. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı günler diliyorum. İnşallah” dedi. Kısa sürede güzel bir tesis yapılacak.Vaatler verildi “Tamamlanacak, daha güzeli yapılacak. İnşallah kısa sürede tamamlanır, Sökespor başta olmak üzere tüm takımlarımız burada şampiyonluk yarışına girecek” dedi.

Plaketini alan milli futbolcu Mehmet Fahri Tipken, “İnsanları yaşarken onurlandıran herkese teşekkür ediyorum.”

Daha sonra Söke Masters Spor Kulübü Başkanı Ahmet Arat, Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya, Arıkan’a teşekkür plaketi takdim etti. Ahmet Arat konuşmasında, etkinlikte emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ederek, “Yeni yapılacak tesis için bazı önerilerimiz var. Stadyuma milli futbolcularımızın adını vermenin yanı sıra efsane isimlerin de verilmesini istiyoruz. Tesisin çeşitli noktalarında futbol camiası yaşatılacak. Hatta bu tesise spor müzesi bile yapabiliriz.” Bunun için girişimlerde bulunacağız dedi.

Konuşmaların ve plaket töreninin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi. Ardından Söke Şehir Stadı’nda birçok kuşaktan Söke’ye kadar birçok maça imza atan Söke’nin futbol efsaneleri maça çıktı. Hakemliğini Mehmet Çavdar’ın üstlendiği karşılaşmanın başlama vuruşunu Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan ve (Fuji) Mehmet Tipken yaptı. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu