Ekonomi

S&P analizi: Türkiye’de enflasyon ne zaman düşer?

Kredi değerleme kuruluşu S&P’den Türkiye açıklaması geldi. S&P Kıdemli Müdürü Frank Gill, Türkiye’de kısa vadede enflasyonda düşüş eğilimi beklemediklerini, 2024-2025’te enflasyondaki düşüş sürecinin başlayabileceğini söyledi.

Gill, Bloomberg’in haberine göre 2023’te enflasyonun yüzde 40 civarında kalabileceğini söyledi. Yeni ekonomi yönetimiyle birlikte bir politika dönüşümüne gidildiğini belirten Gill, “Manşet enflasyonu düşürme ve cari açığı düşürme konusunda ciddi olduklarını görüyoruz. Bankaları çok da etkilemeden bunu yaptıklarını görüyoruz. Ancak talepteki yavaşlamanın zorlu bir süreç olduğunu görüyoruz. Yani zor dengeler var.” dedi.

Türkiye’nin negatif reel faizler nedeniyle sermaye girişlerinden yararlanamadığını belirten Gill, “Ancak Türkiye çok değerli ve sağlam bir ekonomi. Avantajlarının ve fırsatlarının yüksek olduğunu düşünüyoruz.” (EKONOMİ HİZMETİ)

buca-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu