Haber

Süleyman Soylu: “İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir”

TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında kürsüye çıkıp açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Twitter üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yanıt geldi. Soylu, Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları hakkında “İftirasını ispat etmezse şerefsizdir” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen 2023 Bütçe Teklifi görüşmelerinde kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu dediği operasyonda herkes nasıl serbest kaldı? İddianamedeki sanıklarla Soylu’nun oğlunun ne alakası var? İstanbul Polisi, Soylu’nun oğlunun arabasını sanıklara kiraladığı için mi aradı? Soylu’nun Türkiye’den gönderdiğini söylediği Sırbistan’daki uyuşturucu çetesinin lideri, İstanbul’un göbeğinde özel bir hayat kurup, uyuşturucu faaliyetlerini nasıl yönetti, rakip çetesi nasıl Türkiye’ye gelip onu öldürdü. Kolombiya’da ele geçirilen 5 ton kokainin gerçek sahibi kim?”

“Çocukları uyuşturucu kullanan annelerle konuştum. Anne babalar ne der biliyor musunuz? Geceleri yatağa girdiğimizde yatak odamızı kapatırız çünkü oğlumuz uyuşturucu kullanıyor.”

“Türkiye’nin hangi ilinde uyuşturucu için gidersen git, ister namuslu olsun, ister esnaf, ister taksici… Burada uyuşturucu kim satar? Çocukları uyuşturucu kullanan annelerle görüştüm. Annem ve babam ne der biliyor musun? Oğlumuz uyuşturucu kullandığı için geceleri yatak odamızı yatağa kaydırıyoruz. Bağcılar, Sultanbeyli’ye gittiniz mi? Orada gördün mü? Size araştırma raporunu göndereceğim. Neden Süleyman Soylu’ya jandarmanın gönderdiği mektupları buraya getirmesini söylemiyorsun?”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından yaptığı açıklamalara şu sözlerle yanıt verdi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu