Haber

Talas Belediyesi Vatandaşların İstek ve Önerilerini Hızla İlgili Kişilere İletiyor

Talas Belediyesi, vatandaşların istek ve tekliflerini ilgili makamlara daha hızlı ve kolay bir şekilde iletebilmeleri için yeni bir sistemi devreye aldı. Vatandaşlardan telefon, sosyal medya ve Beyaz Masa aracılığıyla gelen talep ve teklifler ulakBEL sisteminde değerlendirilerek iş akışı iyileştirilerek analizleri hızlandırılıyor.

Vatandaş ile kurum arasındaki bağlantıyı otomatik olarak tek ekranda toplayan bağlantı yönetim sistemi ulakBEL, çift yönlü iletişimi etkinleştirir.

Altyapı çalışmalarının ardından test süreci tamamlanan sistem hakkında değerlendirmede bulunan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, önemli bir çalışmayı daha hayata geçirdiklerini söyledi.

Talepler daha hızlı çözümleniyor

Başkan Yalçın, ulakBEL hakkında şunları söyledi: “Vatandaşlarımızdan gelen talep ve teklifleri tek ekrandan takip edecek bir sistem kurduk. Bu sayede Facebook, YouTube gibi sosyal medya kanallarından gelen talep ve teklifleri takip edebiliyoruz. Instagram, X, e-devlet, CİMER, Beyaz Masa, telefon gibi iletişim kanallarının yanı sıra tüm istek ve teklifler tek merkezde toplanıyor.Ayrıca Türkiye’de örnek bir uygulama olarak başlattığımız Şeffaf Oda’da da Lider ile Başbaşa yapılan talepler de anında sisteme dahil ediliyor.Cep telefonlarına kurulacak uygulama ile gelen talepler 7/24 ilgili birimlere ulaşarak konu analizi yapabiliyor. “Hız kazanıyor.” söz konusu.

Şeffaf ve katılımcı yönetim

Başkan Yalçın, bu sistemle her mahalleden gelen taleplerin kategorilere ayrılarak yapılacak çalışmalara yön verdiğini belirterek, “Hangi mahallenin neye talebi var, vatandaşlarımızın en çok hangi konuyu talep ettiği gibi hususlar belirleniyor. daha net ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek proje ve çalışmalara ışık tutacaktır.” Bu sayede vatandaşlarımızla şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışını sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu