Yaşam

Televizyonda ‘propaganda’: MİT dizisi çekecekler

Millî İstihbarat Teşkilatı’nı (MİT) odağına alan yeni bir televizyon dizisi daha çekilecek. Show TV’de yayınlanması planlanan “Sipahi” isimli yeni dizide, MİT’in yetiştirdiği bir ajanın ve istihbarat üyelerinin gerçekleştirdiği operasyonlar ele alınacak.

Senaryosunu Ali Doğançay’ın yazdığı, direktörlüğünü ise Hakan İnan’ın üstlendiği diziden birinci imajlar yayınlandı. “Sipahi”nin oyuncu takımında; Kaan Yıldırım, Sinan Tuzcu, Başak Gümülcinelioğlu, Erkan Bektaş, Nurettin Sönmez, Çağdaş Onur Öztürk, Serhat Nalbantoğlu, Emre Bulut, Beğenilen Okur, Seçkin Andaç Çam, Zeynep Oymak, Berrin Arısoy, İsmail Düvenci ve Selçuk Borak üzere isimler yer alıyor.

“Sipahi”, TRT’de yayınlanan “Teşkilat” isimli ‘istihbarat’ dizisi ile de benzerlikler taşıyor. “Teşkilat”, siyah transporterlı insan kaçırma sahneleri, AK Parti’nin Suriye siyasetini eleştirenlere verilen ‘yanıtlar’, Gürkan Uygun’un canlandırdığı ve uluslararası komplo ağının temsilcisi olarak gösterilen ‘Yıldırım’ karakterine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Geliyor gelmekte olan” tabirlerinin söyletilmesi üzere sahnelerle gündeme gelmişti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu