Ekonomi

TESK Başkanı Palandöken: ESK’nin perakendecilere sadece ucuz et vermesi anayasaya aykırı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Et ve Süt Ürünleri Kurumu’nun (ESK) perakendecilere sadece ucuz et vermesinin hem bir çifte standart hem de Anayasa’ya aykırı olduğunu belirterek, ” Et ve Süt Kurumu karkas eti perakendecilere veriyor, bizim kasaplarımıza vererek halkın ucuz ete ulaşmasının önü açılmalıdır” dedi.

TESK Genel Başkanı Palandöken, bugün yaptığı yazılı açıklamada, ucuz karkas eti sadece perakendecilere satmanın yanlış olduğunu savundu. Palandöken, Et ve Süt Kurumu’na başvurarak, perakendecilerin yanı sıra kasap esnafına da ucuz karkas et vermek istediklerini belirtti.

“BAŞVURU ANAYASAYA AYKIRIDIR”

Kırmızı et fiyatlarında istikrarın sağlanması için kasapların da uygulamaya dahil edilmesi gerektiğine işaret eden Palandöken, şunları kaydetti:

“Son dönemde artan kırmızı et fiyatlarını istikrara kavuşturmak için perakendecilere verilecek ucuz karkasların aynı şekilde kasaplara verilmesi halinde piyasada et fiyatları düzenlenebilir. Sadece perakendecilere verilen karkas et fiyatları da aynı şekilde olmalıdır. kasaplara uygulanmaktadır.Kasaplarımız da ucuz et satmak için böyle bir fırsat kollamaktadır.Aksi takdirde bu uygulama çifte standart oluşturmakta ve kırmızı et piyasası bu haliyle düzenlenemez. Anayasa’nın eşitliği ve Anayasa’nın 173. maddesinde yer alan esnaf ve sanatkarların korunması unsuru.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu