Ekonomi

Tesla bilançosunu açıklayacak: Elektrikli araç üreticisi Bitcoin (BTC) sattı mı?

Kripto para piyasasında gözler yeni haftada tesla içinde olacak ABD merkezli dev elektrikli araç üreticisi, 2023 yılı ilk bilançosunu 19 Nisan Çarşamba günü açıklayacak. İlk çeyreğe ilişkin bilanço ABD borsaları kapalıyken yani Türkiye saati ile 23.00’ten sonra paylaşılacaktır. Şirketin bilançosunda bitcoinve diğer kripto para birimlerinin nihai durumu belirlenecek.

Hatırlanacağı üzere Tesla, 2021 yılının Şubat ayında 1,5 milyar dolar değerinde BTC satın aldığını açıklamıştı.

Bu satın alma ile pazar fırladı ve Tesla en büyük kurumsal kripto para birimi yatırımcısı oldu. Bu değil Elon MuskSahibi olduğu şirket, bu varlıkların değerli bir bölümünü zaman içinde sattı.

İlk olarak BTC, 2021’in ikinci çeyreğinde 262 milyon maliyetle satıldı. 2022’nin ikinci çeyreğinde kalan varlıkların %75’inin satıldığı açıklandı. 936 milyon dolar değerinde olan bu satışın ardından Tesla’nın elinde yaklaşık 10.000 BTC kaldığı hesaplandı.

19 Nisan’da yani yarın akşam açıklanacak bilanço ile kalan bu BTC’lerin son durumu öğrenilecek. Piyasa analistleri, nakit akışında rastgele bir sorun olmadığı için şirketin son çeyrekte satış yapmış olma ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyor. Ancak yeni bir alım ihtimalinin düşük olduğu vurgulanıyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

gemerekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu