Haber

Tokat’ta tıp fakültesi öğrencileri beyaz önlük giydi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Tıp Fakültesi’nde eğitim gören 186 öğrenci beyaz önlük giydi.

TOGÜ Taşlıçiftlik Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz, tıbbın insan sağlığı ve ömrü açısından en değerli alanlardan biri olduğunu söyledi.

Yeni neslin tıp alanında eğitime başlamasını görmenin umut ve heyecan kaynağı olduğunu belirten Yılmaz, “Beyaz önlük kutsal olan insan sağlığına bağlılığın simgesidir. İyi bir doktor olmak sadece tıbbi bilgiyi içermez. Aynı zamanda insanlığa, empatiye, samimiyete, dürüstlüğe ve saygıya da önem veren, “Önlükler sadece bir giysi değil, aynı zamanda bu değerlerin simgesidir.” dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili Cüneyt Aldemir, hekimlik mesleğinin yüce mesleğe adım atan tüm öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek, “Beyaz önlük giymek büyük sorumluluk almak demektir. Doktorluk mesleğin içinde yer alan bir meslektir. Usta-çırak ilişkisi. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi köklü bir üniversite. Öğrencilerimiz bu anlamda oldukça şanslı.” İfadesini kullandı.

Konuşmaların ardından öğrencilere beyaz önlükler verildi.

Törene AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Eğri ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rasim Koçyiğit, Prof. Dr. Namık Özkan, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu