Yaşam

Yazar Mario Levi vefat etti

Yazar, iletişim eğitmeni Mario Levi, 66 yaşında vefat etti.

Buart Sanat Atölyesi, Levi’nin vefatını sosyal medya hesabından şu açıklamayla paylaştı: “Edebiyatımızın duygusal ve güçlü yazarı, eşsiz bir insan, içimizden biri olan değerli hocamız Mario Levi’yi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Edebiyata ve bize katkılarından dolayı kendisine minnettarız. Tüm sevenlerine ve ailesine başsağlığı dileriz.” duyurdu.

İLHAM KAYNAĞI İSTANBUL

“İstanbul Bir Masaldı”, “En Keyifli Aşk Hikayemiz”, “Şehre Gidememek”, “Lunapark Kapandı” ve “Sana Pandispanya Yaptım” gibi pek çok eserin yazarı olan yazar Levi , 3 yıl önce Anadolu Ajansı’na verdiği röportajda şöyle demişti: “İstanbul benim için her zaman ilham kaynağı olmuştur. Kötüleriyle de olsa ilham kaynağı olmuştur. İstanbul aslında yaşanması kolay olmayan bir şehir, hatta neresinden bakarsanız bakın yaşamak bile zordur. Tarihin bıraktığı izler nedeniyle bugün de aynıdır” dedi.

Mario Levi, 1957 yılında İstanbul’da doğdu. 1975 yılında Saint Michel Fransız Lisesi’nden, 1980 yılında ise İstanbul Üniversitesi Fransız ve Roma Filolojisi bölümünden mezun oldu. İlk öyküsünü 1975 yılında yazdı. 1984’ten sonra Hokka gibi birçok yayında yazılar yazdı. dergisi, Şalom, Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet Mecmua, Studio İmge, Show, Milliyet Sanat, Argos ve Oksijen.

(KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu