Haber

AK Partili İnan, onarılan ve yenilenen Sancak Camisi’ni ziyaret etti.

AK Parti İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Bayraklı ilçesinde onarım ve yenileme çalışmaları devam eden Sancak Mescidinde incelemelerde bulundu.

İnan, İzmir programı kapsamında ziyaret ettiği Sancak Mescidi’nde devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İnan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim kampanyası sırasında camiyi ziyaret ettiğini ve cemaatin genel onarım talebinde bulunduğunu, konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ileterek çalışmalara başladığını belirtti.

Projenin Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden 5 milyon liralık hibe ile başlatıldığını belirten İnan, şu bilgileri verdi:

“Camimizin ses sistemi, alarm ve yangın sistemi, avizeler, beton izolasyonu, boya, korkuluk ve saçakları, tuvalet ve şadırvanların yenilenmesi, tüm pasajın elektrik sistemi dahil olmak üzere genel onarım ve güzelleştirme işlerini gerçekleştirdik.

Yıllardır buradaki cemaatimizin sorunlarına, şikayetlerine hiçbir belediye yetkilisi kulak asmadı. Bu sorunları belediyecilik anlayışıyla çözmek çok kolaydır. Ama çözmeyince iş bize düşüyor. Bu, Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği en değerli görevdir. İnşallah bu camide yaptıklarımız diğer mahallelerdeki sorunlarla ilgili yapacaklarımızın da garantisidir. Çay Mahallesi’ni tebrik ederiz.”

Gazze’deki zulmün son bulması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde büyük çaba sarf edildiğini belirten İnan, “Bugün İsrail, defalarca savaş suçu işleyen bir devlet haline geldi. Biz, hemşehrilerimizle birlikte, Çocukların parçalandığı, insanların adeta soykırıma tabi tutulduğu düzeni bir kez daha kınıyoruz.” .” söz konusu.

İnan ayrıca, 3 yıldır kapalı olan Kestane Pazarı Mescidi’nin Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla yeniden ibadete açılacağını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu