Haber

Almanya’dan Gazze’ye yardım: 50 milyon euro daha yardım gönderecekler!

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Gazze Şeridi’nde acı çeken halka daha fazla destek çağrısında bulunarak, Gazze’ye ilave 50 milyon avro göndereceklerini belirtti.

“Kahire Barış Zirvesi”nde konuşan Baerboc, şunları söyledi: “Hamas’a karşı mücadele, Gazze’deki masum erkek, kadın ve çocukların insani durumu mümkün olan en yüksek düzeyde dikkate alınarak yürütülmelidir.”söz konusu.

İnsani yardım malzemelerinin Mısır’ın Refah kapısından Gazze’ye ulaşmasının çok önemli bir adım olduğunu vurgulayan Baerbock, bu konuda çaba gösteren Mısır hükümetine, ABD’ye ve Birleşmiş Milletler’e (BM) teşekkür ederek, şöyle konuştu: “Fakat acıyı hafifletmek için daha fazla yardıma ihtiyaç duyulacağını biliyoruz.”İfadesini kullandı.

Baerbock, bölgenin her yerinde büyük insani acıların ve kaygıların yaşandığını belirterek, şöyle konuştu: “Çok açık söyleyeyim, tüm sivillerin hayatlarının aynı olduğuna şüphe yok.”O değerlendirdi

KAYNAK: FİNANS GÜNDEMİ

haber-dogansehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu