Haber

Atakum Belediye Başkanı Gençlere ve Annelere Sorumluluk Çağırdı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci gençleri ve anneleri sorumluluk almaya çağırarak, “Siyasi kurum hem Türkiye’nin önünü tıkıyor, hem de gençlerin geleceğini karartıyor.”

Atakum’un genç nüfusun yoğun olduğu bir üniversite şehri olduğunu belirten Başkan Deveci, geçtiğimiz günlerde 50 üniversite öğrenci kulübünden yaklaşık 450 üniversite öğrencisiyle bir araya gelerek 13 ana başlık altında projelerini ve kentle ilgili eleştirilerini anlatan toplantılar gerçekleştirdiklerini belirtti. , “Gençlerimiz siyasete kayıtsız değil. İlgileniyorlar ama bu partinin üyeleri siyasete uzak. Ben olsam ben de uzak dururdum. 20 yaşında bir genç olsaydım” dedi. Ben bu partilere ‘önce bir dakika bekleyin’, ‘önce benim dediğimi yapacaksınız, sonra üye olacağız’ derdim. Elbette genç itiraz eder, hata yapar, siz düzelteceksiniz. Önünü açmayan siyaset kurumu hem Türkiye’nin önünü tıkıyor, hem de gençlerin geleceğini karartıyor. Siyaset kurumunun altını çiziyorum. O yüzden davet ediyorum. Gençler ve anneleri sorumluluk alsın. Atakum’da kendinizi gösterin. Parti yöneticilerine ve delegelere söyleyin, ‘hayır, öyle değil.’ diyerek iradenizi ifade edin. Türkiye Atakum’u örnek alsın’ dedi.

Başkan Deveci, Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi olarak yeniden projelendirilerek atıl bir bina iken Atakum’a kazandırılan merkezin öğrenciler tarafından yoğun olarak kullanıldığını belirterek, “Öğrenciler sabah 08.00’de geliyorlar. Saat 24.00’e kadar orada ders çalışıyorlar. Kütüphanemizde 15 bin kitap var.” “Ayrıca bulunması zor akademik kitaplardan ve dijital kitaplardan da yararlanıyorlar. Hızlı internetten yararlanıyorlar. Ayrıca onlara verdiğimiz Genç Cet Kart ile indirimli yemek yiyebiliyorlar. Orada birlikte vakit geçiriyorlar. Merkezin standartlarını daha da yükselteceğiz” dedi. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu