Ekonomi

Medicare Advantage Büyüme Beklentilerinin Yavaşlaması nedeniyle Humana’nın Değeri Düşen Kâr Tahmininin Ardından %10 Düştü

Humana Inc (HUM), 31 Aralık 2024’te sona eren yıl için yeni bireysel Medicare Advantage (MA) kayıtlarının sayısına ilişkin tahminini revize etmek zorunda kaldıktan sonra bugün kazanç tahminini düşürdü.

Şirket şimdi yaklaşık 100.000 kişinin daha kaydolmasını bekliyor; bu, 31 Aralık 2023 itibarıyla yaklaşık 5,4 milyon kişiden oluşan toplam kayıt sayısına göre %1,8’lik bir artışı temsil ediyor.

Şirkete göre, bu güncellenmiş tahmin, “sektördeki ortalama büyüme oranına eşit veya biraz daha yüksek” bir büyüme oranına ulaşma yönündeki önceki iddiadan farklı.

Şirketin hisselerinin fiyatı Perşembe günü erken işlemlerde %10’dan fazla düştü.

“Şirketin 2024 yılındaki yeni üye sayısı projeksiyonu, satın alınabilirlik ve kârlılık arasındaki dengeyi koruyan fiyatları belirlemeye yönelik stratejik kararından etkilendi ve bu da toplam segment büyümesinin daha küçük bir kısmını sağladı. Kayıt Dönemi (AEP) “Beklentilerini karşılasa da, bunun büyük bir kısmı mevcut üyelerin planlarını değiştirmesinden ve beklenenden daha az yeni kayıtla sonuçlanmasından kaynaklandı.”

AEP sırasında Humana için fiili üyelik artışı yaklaşık 120.000 kişidir, ancak AEP sonrasında daha az satış fırsatı ve İkili Uygun Özel İhtiyaçlardan ayrılan üye oranının biraz daha yüksek olması olasılığı nedeniyle bu sayının yıl sonuna kadar biraz düşmesi bekleniyor. Plan (D-SNP) teklifleri.

“Şirket, düzenlemelerde devam eden değişiklikler ve hizmet kullanım kalıplarının değişmesi göz önüne alındığında, 2024 fiyatlarının belirlenmesine yönelik temkinli yaklaşımın uygun olduğunu savunuyor.”

Humana, bu faktörlerin ışığında tüm yıl için tahminlerini güncelledi. Hisse başına düzeltilmiş kazancın (EPS) 26,09 dolar olacağı öngörülüyor, daha önce “en az 28,25 dolar” olduğu iddia ediliyordu. Mali analistler tüm yıl için hisse başına 28,27 dolar tahmininde bulunmuştu.

Humana ayrıca mali sonuçlar konferans görüşmesini 25 Ocak 2024 Perşembe gününe taşıdı.

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu