Haber

Bm: Güney Sudan’da 9,4 Milyon Kişinin Gelecek Yıl Yardıma İhtiyaç Duyması Bekleniyor

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, 26 Kasım (Xinhua) — Birleşmiş Milletler (BM) İnsani Yardım Uyum Ofisi’nin (OCHA) Cuma günü yaptığı açıklamaya göre, Güney Sudan’da önümüzdeki yıl yardım ve müdafaaya gereksinim duyacak kişi sayısının 500.000 artarak 9,4 milyona ulaşması bekleniyor.

OCHA, bozulan insani şartların bölgeye mahsus şiddet, çatışma, erişim kısıtlamaları, operasyonlara müdahale, halk sıhhati zorlukları ile seller ve yerelleşmiş kuraklık üzere iklim şokları nedeniyle daha da kötüleştiğini belirtti.

OCHA, insani yardım muhtaçlıklarının azaltılması için barış ve kalkınmaya yapılan yatırımların artırılmasında liderlik yapması için hükümete davette bulunduğunu bildirdi.

BM datalarına 11,5 milyon kişinin yaşadığı ülke, 2011 yılında Sudan’dan bağımsızlığını kazandığından bu yana kriz yaşıyor. İki ülke, süreksiz hudut çizgisi boyunca Ağabeye Bölgesi nedeniyle vakit zaman şiddete varan ihtilaflar yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu