Haber

MEB, 24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla 81 İlden Gelen Öğretmenleri Ağırladı

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle 81 ili temsilen gelen öğretmen ve şehit öğretmelerin yakınları, Ulusal Eğitim Bakanlığınca onurlarına verilen yemekte bir ortaya geldi.
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar, Gölbaşı Vilayetler Evi’nde düzenlenen programda yaptığı konuşmasına Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ismine öğretmenleri selamlayarak başladı.

Öğretmen Çocuklarına Kontenjan Hududu Olmadan Nakil İmkanı

Öğretmenler Günü’nün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen olduğu 24 Kasım’da ve 100. doğum yılı olan 1981’de ilan edildiğini anlatan Aşkar, o tarihten beri coşkuyla, heyecanla bazen de hüzünle bu günün kutlandığını söyledi.

MEB, 24 Kasım Öğretmenler Günü Hasebiyle 81 Vilayetten Gelen Öğretmenleri Ağırladı

Bu yılki Öğretmenler Günü’nün çok farklı olduğunu belirten Aşkar, kelamlarına şöyle devam etti: “Her şeyden evvel Türkiye’nin temsili burada. Siz gurur duyduğumuz 81 vilayetten öğretmenlerimiz, hepiniz buradasınız ve sizlerle birlikte olmak benim için çok onur verici. Ayrıyeten canımız, ciğerimiz öğretmenlerimizin pahalı aileleri sizlerle birlikte olmak da çok onur verici fakat bunların ötesinde bu yıl diğer bir şeye de imza attık. Bugün Öğretmen Hatıra Ormanı ve Şehitlik Anıtı’nı da açtık. Onun için 24 Kasım 2022, bence eğitim tarihine diğer türlü yazıldı. Bu tarihi hiçbir formda unutmayacağız.”
Petek Aşkar, konuşmasında uzman ve başöğretmen olan öğretmenleri de kutladı.
Programa katılan öğretmenlere, Ulusal Eğitim Bakan yardımcıları Petek Aşkar ve Nazif Yılmaz tarafından çeşitli armağanlar verildi. (Kaynak: MEB) (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu