Ekonomi

Borsa İstanbul’dan önemli düzenleme: Hatalı emir girildi…

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, işlemin iptali için gerekli kriterler arasında yer alan hatalı işlem iptaline konu işlem veya işlemler nedeniyle elde edilecek asgari zarar tutarında bugün itibarıyla değişiklik yapıldı. veya hatalı emir veya emirler nedeniyle meydana gelen işlemler.

Buna göre, normal seans işlemlerinde zarar tutarının tam iş günü saat 17.30’a kadar yapılan başvurularda (yarım iş günü saat 12.00’den önce yapılan başvurularda) en az 100 bin lira, saat 17.30’a kadar yapılan başvurularda ise en az 100 bin lira olması gerekiyor. Tam iş günü saat 17.30 ve sonrası (yarım iş günü saat 12.00 ve sonrası). Akşam seansı işlemleri için yapılan başvurularda asgari tutarın 100 bin lira olarak belirlenmesine karar verildi.

GÜNCELLENMESİNE KARAR VERİLDİ

Değişiklikle birlikte piyasa yapıcılara tahsis edilen kullanıcılarda işlem yapılabilecek sözleşme ve hesapların Borsa tarafından kısıtlandığı dikkate alınarak, VİOP Prosedüründe kullanıcı tahsisine ilişkin ifadelerin güncellenmesine karar verildi.

Ayrıca İşlem Öncesi Risk Yönetimi Uygulamasında (PTRM) yapılan geliştirme, sıfır olarak belirlenen risk limitleri için gün içerisinde farklı bir değer tanımlanarak limit belirlenmesine olanak sağladığından ilgili maddenin VİOP Prosedürü ve VİOP Prosedüründe diğer açıklayıcı revizyonların yapılması. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu