Ekonomi

Et ve Süt Kurumu, Polonya’dan sığır eti ithal edecek

Et ve Süt Kurumu (ESK), Polonya’dan kamyonla alınan taze karkas dana etini ithal ederek şarküteri ürünleri üreten firmalara satacağını açıkladı.

Et ve Süt Kurumu’ndan yapılan açıklamada, Polonya’dan ithal edilecek taze karkas etin kilosu 195 liradan işletmelere satılacağı bildirildi. Bu fiyata KDV eklenecektir. Kurum istediği zaman bu fiyatı güncelleyebilecektir.

‘ÇARKAŞ DANA ETİ SATIŞ OLACAK’

Kurum tarafından yapılan duyuruda, “Kurumumuz, kırmızı et sektöründe fiilen faaliyet gösteren (şarküteri üreten) firmalara ithal taze karkas dana eti kamyon bazında satacaktır” ibaresi yer aldı.

Et almak isteyenlere başvurmaları için sadece 2 gün süre verildi. İthal taze karkas et almak isteyen işletmelerin 26 Temmuz 2023 Çarşamba günü saat 16.00’ya kadar Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’ne başvurması gerekmektedir.

Et ve Süt Kurumu’nun duyuruyu 24 Temmuz’da yapması ve sadece 2 gün içinde başvuru yapılmasını istemesi de dikkat çekti. Başvurular komisyon tarafından değerlendirilecek ve haftalık dağıtım listesi belirlenecektir.

Duyuruda, “2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nda adet olmadığı için, Kurumumuz dilediği kişiye satış yapıp yapmamakta serbesttir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu