Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanlığına 10 müfettiş yardımcısı alımı yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Daire Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere 10 adet hazine ve maliye müfettiş yardımcısı alımı yapılacaktır.

Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusuna göre sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşacak.

Giriş sınavının yazılı aşaması, 4-5 Şubat 2023 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört ayrı oturumda, Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara’da Gelir Yönetimi Eğitim Merkezi’nde yapılacaktır.

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde yer alan genel kuralları taşıması, en az dört yıl lisans eğitimi veren iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisat ve idari bilimler fakültelerinden veya yurt dışından olmaları gerekir. veya Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliği kabul edilen yurt dışı. Eğitim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

Adaylar ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 2021 veya 2022 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre KPSSP48 açısından 80 ve üzeri puan alan ilk 200 kişi arasından başvuru yapan adaylar arasında yapılacak sıralamaya göre en yüksek başvuru puanı ortadadır. yerleştirme kuralları aranacaktır.

Giriş sınavına başvurular 19 Aralık 2022 Pazartesi saat 08.30’dan 30 Aralık 2022 Cuma saat 23.59’a kadar Hazine ve Maliye Bakanlığı/Career Gate Kamu Alımı veya Job Gate Platformu (https:///) kullanılarak yapılabilir. /isealimkariyerkapisi.com). cbiko.gov.tr) elektronik ortamda yapılacaktır. Adayın son bir ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafı ve kendi el yazısı ile hazırlanmış özgeçmişinin sisteme yüklenmesi ve başvuru formunun doldurulması ile sınav başvurusu tamamlanacaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığı Yönetmeliğinin 25 inci maddesi uyarınca, listede yer alan adaylar yazılı sınavda başarılı olanlar arasından en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere Ankara’da sözlü sınava tabi tutulur. atanacak takım sayısının dört katını (40 kişi) geçemez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu