Haber

Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı suç örgütü liderleri İstanbul’da yakalandı

Interpol’ün kırmızı bülteniyle aranan ve Comanchero Suç Örgütü yöneticilerinden Maximillian Rıvkın (Cem Cansu) ve Necmi Saki’nin İstanbul’da yakalandığı bildirildi.

Interpol’ün kırmızı bülteniyle aranan ve Comanchero Hata Örgütü yöneticilerinden Maximillian Rıvkın (Cem Cansu) ve Necmi Saki, İstanbul’da yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bahisle ilgili gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Yerlikaya, yaptığı açıklamada, “Suç İşlemek İçin Örgüt Kurmak, Uluslararası Uyuşturucu Üretimi ve Kaçakçılığı, Devletten Elde Edilen Malvarlığının Aklanması” kabahatlerinden yürütülen ‘Comanchero Organize Suç Örgütü’ soruşturması kapsamında 5 firari şüphelinin daha yakalandığını söyledi. Suç”. Kafes Operasyonu’nda yakalanan şüpheli sayısı 42’ye yükseldi. Comanchero Organize Suç Örgütü’nün yönetim ekibinde yer alan Maximillian Rivkin; Nikolaj Ankov adına düzenlenen Bulgar Pasaportu ile Türk vatandaşlığına başvurduğu, Türk vatandaşı olduğu ve Cem Cansu adını aldığı belirlendi. Bu kişi hakkında derhal Türk vatandaşlığından çıkarılma işlemleri başlatıldı. Interpol’ün kırmızı bülteniyle aranan Maximillian Rivkin’in Sırp asıllı İsveç vatandaşı olduğu da belirlendi. Comanchero Organize Suç Örgütü’nün soruşturması kapsamında, firari şüphelilerden Necmi Saki’nin, Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı örgütün yöneticilerinden biri olduğu belirlendi. Operasyonları başından itibaren büyük bir hassasiyet ve kararlılıkla organize eden İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzü, Narkotikle Mücadele Şube Müdürlüğümüzü ve İstihbarat Şube Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. “Allah ayağınıza taş değdirmesin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu