Yaşam

Nevşehir Belediyesi Kasaba ve Köyleri Gezip Çocukları Tiyatro İle Buluşturuyorlar

Nevşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncuları, hafta sonları ilçe merkezlerinin yanı sıra kasaba ve köylerde bulunan ilkokullarda oyunlarını sahneleyerek, çocukları tiyatro ile buluşturuyor.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü bünyesinde amatör olarak faaliyetlerini sürdüren Kent Tiyatrosu, Nevşehir Barosu Çocuk Hakları Komitesi işbirliğinde, ‘Zelzele’ isimli oyunlarıyla turnesini sürdürüyor. Nevşehir’e bağlı ilçe merkezlerinin yanı sıra kasaba ve köy okullarını ziyaret ederek oyunlarını burada çocuklar için sahneleyen Nevşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncuları, gittikleri okullarda büyük ilgiyle karşılanıyor.

Ara tatil periyodunda de okul ziyaretlerini sürdüren tiyatro oyuncuları, bu sefer Gülşehir ilçesine bağlı Tuzköy Mahallesi’nde bulunan Tuzköy İlkokulu ziyaret etti. Direktörlüğünü Gökhan Eryılmaz’ın yaptığı ve Mehmet Eren Çırak, Tuğba Yıldırım, Berire Gülmez, Rabia Özcan, Ali Sesveren, İbrahim Kaya, Fatih Salman, Gülsen Bayındır ve Hakan Keleş’in rol aldığı oyunu çocuklar beğeniyle takip etti.

Nevşehir Barosu Çocuk Hakları Komitesi üyeleri de tarihi olayları mizahi bir lisanla çocuklara anlatan oyunu öğrenciler ile birlikte izledi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu