Ekonomi

Sivas’ta toplu ulaşımda artış

Sivas’ta toplu ulaşıma zam geliyor

SİVAS Sivas Şoförler ve Antrenörler Odası Başkanı Şaban Yalman yaptığı açıklamada girdi maliyetlerinin yüzde 59 arttığını, önümüzdeki günlerde toplu ulaşımda artış olacağını söyledi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hakan Demirgil, Sivas Şoförler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Şaban Yalman ve Sivas Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Yasin Arslan Şoförler ve Otobüsçüler odasında açıklamalarda bulundu.

İlk olarak söz alan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Hakan Demirgil, mecbur kaldıkları için fiyatları güncellemek zorunda kaldıklarını belirterek, “Bugün Sivas’ta kamuoyunu bilgilendirmek için buradayız. Hem ülkemizde hem de ülkemizde enflasyon var. Sivas esnaf ve sanatkarları olarak biz de etkileniyoruz. Sivas “Ülke genelindeki bazı üyelerimize fiyat güncellemeleri yaptık. Bunları mecburiyetten yapmak zorunda kaldık. Biz Sivas esnafı olarak hem akaryakıt zamlarının, hem de girdi maliyetlerinin frenlenerek durdurulmasını talep ediyoruz” dedi.

“Tüm giderlerimizde yüzde 59 artış”

Sivas Şoförler ve Antrenörler Odası Başkanı Şaban Yalman, giderlerde yüzde 59 artış olduğunu belirterek, “Tüm giderlerimizde yüzde 59 artış oldu. İşimizi yürütebilmemiz için zam ile telafi etmemiz gerekiyor.Anormal fiyat artışları oluyor.Bütün vatandaşlarımızı etkilediği gibi bizi de olumsuz etkiliyor. Burada yapılacak başka bir şey yok. Fiyatları güncellememiz gerekiyor” dedi.

“65 yaş üstü vatandaştan ücret alınmayacak”

’65 yaş üstü vatandaşlardan ücret alınacak mı? Sivas Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Yasin Arslan’ın sorusunu yanıtlayarak, “Diğer iller hakkında bilgim yok ama Sivas’ta çok da önemli değil. 65 yaş üstü ve yüzde 40’ın üzerinde pürüzlü vatandaşlarımız almaya devam edecek. araçlarda aynen şimdi oldukları gibi.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu